piektdiena, 2024. gada 13. decembris

Mammu grāmatu klubiņš "Sirdī labs"

Mammu grāmatu klubiņā šobrīd lasām Bekijas Kenedijas grāmatu "Sirdī labs". Ikdienā savās pārdomās, pieredzē un gūtajās atziņās dalāmies WhatsApp grupā. To, ka šāda kopā lasīšanas komunikācija ikdienā ir svarīga, sapratām jau iepriekšējā mammu grāmatu klubiņa klātienes tikšanās reizē. Tomēr nav šaubu, ka vislielāko vērtību sniedz tieši tikšanās dzīvē. Tāpēc šoreiz nolēmām tikšanos organizēt jau pēc pirmās daļas izlasīšanas.

Tikāmies mums neierastā vidē - kafejnīcā bez bērniem un ar vēlmi pabūt kopā ar citām mammām, kuras spēj saprast un uzklausīt.

Grāmatas 10. nodaļa ir veltīta rūpēm par sevi. Tā atgādina, cik svarīgi ir atrast savu veidu, kā parūpēties par sevi un "būt resursā", neizjūtot vainu. Šis bija viens no mūsu mazajiem soļiem - atrast iespēju izrauties darba dienas vakarā uz sarunu ar citām mājmācības mammām, kuras nereti saprot no pusvārda, kuras aiz tavas “nezinu kā darīt” ir spējīgas uzklausīt un iejusties tavā ādā.

Tik bieži mums visvērtīgākais ir nevis izlasītais vai uzklausītais padoms, bet gan iespēja izteikt to, ko jūtam, domājam, tapt sadzirdētam un uzklausītam. Tāpēc šis grāmatu klubiņš ir vairāk nekā tikai kopīga grāmatas lasīšana. Paldies par šo iespēju, ko sniedz mājmācību mammu kopiena. Katram ir savi grūtumi un bez tiem nav iedomājama neviena dzīve, tāpēc ir tik labi, ka varam no sirds atklāti dalīties, pretī saņemot sapratni un uzklausīšanu. Kā grāmata mums māca - ļaut nepatīkamai /dusmu / niknuma daļai un emocijai būt un to pieņemt.

Vērtīgākais, ko paņemam no šīs grāmatas, ir doma, ka aiz katras sliktas rīcības vai uzvedības slēpjas sirdī labs cilvēks, neatkarīgi no tā, vai bērns vai pieaugušais. Un pāri visam ir saiknes veidošana ar bērnu.

Grāmatā atradīsi konkrētus piemērus, ko tieši teikt bērniem, un kā veidot dialogu grūtajās situācijās, kad dusmas ņem virsroku.

Mums katram ir sava bērnības pieredze ar savām situācijām, kas mums šobrīd liek rīkoties tā, kā visdrīzāk nerīkotos, ja nebūtu šīs pieredzes. Mēs daudz zinām, kā vajag, bet ikdienā ne vienmēr ir viegli to realizēt, jo automātiskās rīcības nāk pirmās. Katram ir jāatrod savs veids, kā saprast sevi un sakārtot savas pagātnes pieredzes, lai bērniem sniegtu labāku bērnības pieredzi. Lai izdodas ikvienam no mums!

Zemāk atradīsi spilgtākos citātus no grāmatas pirmās daļas. Paldies @momtesori par noformējumu. Lejupielādē tos savā telefonā vai datorā un lieto kā atgādinājumu ikdienā.

Turpinām lasīt grāmatas otro daļu. Ja vēlies pievienoties - esi laipni gaidīta!

Uz tikšanos nākamajos ĢSA pasākumos! Jo bērni ir mūsu svētība…