Interesentiem

Kas ir Ģimeņu skolu apvienība?

Ģimeņu skolu apvienība apvieno vecākus, kuri māca savus bērnus mājās vai aktīvi atbalsta mājmācības ideju. Mūsu pulkā ir mājmācības ģimenes no dažādām Latvijas vietām.
Apvienības biedri organizē dažādas aktivitātes: ekskursijas, seminārus un citus pasākumus, lai atbalstītu mājmācības ģimenes un interesentus.

Ja vēlaties pievienoties mūsu pulkam, aizpildiet un atsūtiet mums iesniegumu par iestāšanos apvienībā.


Jautājumi un atbildes par mājmācību

Ikvienam, kurš saskaras ar mājmācību, sākotnēji rodas dažādi jautājumi, it sevišķi vecākiem, kuri apsver bērnus mācīt savā ģimenē vai arī kuri nesen kā uzsākuši šo ceļu. Tādēļ sniegsim atbildes uz vairākiem jautājumiem.

Uzzināt vairāk »


Mīti par mājmācību

Mājmācība Latvijas sabiedrībā pamazāk kļūst aizvien redzamāka. Tomēr no veciem aizspriedumi ir grūti tikt vaļā, un sabiedrībā joprojām ir daudzi mīti par mājmācību. Piedāvājam dažus no tiem.

Uzzināt vairāk »


Mājmācības metodes

Piedāvājam konspektīvu pārskatu par biežāk izmantotajām mājmācības metodēm ģimenēs. Ģimenes ir tik dažādas, ka tikai retā var skaidri pateikt: "Mēs mācamies pēc metodes...". Katrai ģimenei ir sava individuāla pieeja, kurā parasti ir apvienotas vairākas metodes; turklāt laika gaitā tajā notiek dažādas izmaiņas.

Tomēr interesentiem varētu būt noderīgi izlasīt par katras metodes ieguvumiem un trūkumiem.

Uzzināt vairāk »