Mājmācības atbalsta grupas

Kad mēs uzsākam mājmācību, mums liekas, ka sāksies skaista, saticīga un prieka piepildīta ikdienas dzīve, kurā mēs sniegsim saviem bērniem to labāko un viss notiks pēc mūsu ieskatiem.

Laikam ritot, redzam, ka tas ne tuvu nav tā. Mēs ik uz soļa sastopamies ar kādām neparedzētām grūtībām – saslimst kāds no bērniem, mazākie traucē lielajiem mācību procesā, mūsu laulātais draugs nesniedz mums to atbalstu, kas būtu nepieciešams, trūkst akadēmisko zināšanu, spēkus atņem bērnu ikdienas vadāšana uz pulciņiem, rodas sajūta, ka nespējam tikt ar visu galā, ģimenē ienāk bērns ar īpašām vajadzībām, nav laika pašiem sev, nesaņemam fizisku palīdzību ikdienas darbos mājsaimniecībā utt. Tā ir tikai maza daļa no grūtībām, ar kurām saskaras teju ikviena mājmācības mamma.

Kāda mājmācības mamma dalījās:
"Tev nav jāiet vienai šis ceļš, ja vien tas nav tavs mērķis. Pirmā gada beigās es bieži raudāju. Es jutos vientuļa un domāju, vai šī vientulība nav pārāk augsta maksa par mājmācību. Es nevienu nepazinu un man bija neērti apmeklēt mājmācības ģimeņu tikšanās. Tomēr nākamā mācību gada sākumā, es apzinājos, ka man ir jādodas iepazīties ar citām mājmācības ģimenēm."

Palīdzēsim, atbalstīsim, iedrošināsim viens otru un dosimies uz priekšu soli pa solītim, kāpienu pa kāpienam. Bieži vien, kad esam uzklausīti, mūsu problēmas "atrisinās". Mēs saņemam stiprinājumu un tas mums dod spēku turpināt iesākto.

Piedaloties atbalsta grupā, mēs varēsim:
  • iepazīties ar līdzīgi domājošiem,
  • uzzināt citu pieredzi,
  • dalīties ar savu pieredzi,
  • izteikt savas bažas, šaubas, grūtības,
  • saņemt atbalstu, iedrošinājumu un stiprinājumu,
  • atrast sirdsdraugu, domubiedru,
  • būt daļa no lielākas grupas,
  • apzināties, ka neesam vieni.
Pāris atsauksmes no atbalsta grupu dalībniecēm:

"Pēc pirmās tikšanās man gribējās piezvanīt un pateikt, ka es vairs nenākšu, jo, atgriežoties mājās, mani sagaidīja pasaules mēroga "trağēdijā" cietušie brēcošie bērni un mega-dzīvespriecīgs vīrs.
Bet tas, ko mēs runājām par sarunu tēmām, par to, kādas ir manas vajadzības, - tas ļoti uzrunāja. Jo nevar dzīvot tā, it kā man vajadzību nav. Un šī grupiņa deva ļoti daudz."
Tā ir izraušanās no ikdienas, bez bērniem, pat var uzvilkt normālas drēbes, un sajūta bija, ka šie cilvēki nav sveši. Jocīgi, bet fakts, arī tik pasakaina sajūta, kad tevi saprot vienkārši no pusvārda.
Nevis vienkārši saka, ka saprot, bet tiešām saprot. Dalīties ar to ko tu piedzīvo ikdienas ar tiem, kas patiesi izprot to, par ko tu runā - tas ir milzīgs dārgums.
Pēdējā laikā man bija daudz šaubu un raižu par mājmācību, šī tikšanās, jau pirms tā notika, deva impulsu kustībai uz priekšu. Sajūtu, ka mājmājmācībā Latvijā kaut kas vispār notiek."

"Mammu atbalsta grupa man dod iedvesmu un enerģiju turpināt iesākto, nepadoties. Vienmēr ir kāda jauna ideja kā uzlabot ikdienu kopā ar bērniem un arī kā sievietei neaizmirst sevi."